Nigdy Więcej Wojny

projekt autorski

Nigdy Więcej Wojny

NIGDY WIĘCEJ WOJNY

Gdańsk to miasto z wielowiekową tradycją, oferujące sporo zabytków oraz innych ciekawych miejsc. Podobnie jak w innych miejscowościach w całym kraju, również tutaj można spotkać wykonane z najwyższą pieczołowitością murale.

Z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych zarówno przez mieszkańców Gdańska, jak i przyjeżdżających tu turystów, jest ten zatytułowany „Nigdy więcej wojny”, znajdujący się na gdańskim Przymorzu. Podczas tworzenia tej realizacji dołożyliśmy wszelkich starań, aby całość prezentowała się spektakularnie.

Czytaj więcej…

Mural „Nigdy więcej wojny” — artyzm w najlepszym wykonaniu

Mural „Nigdy więcej wojny” to grafika znajdująca się na gdańskim Przymorzu, a dokładnie na ścianie budynku przy ulicy Piastowskiej 90. Obiekt mieści się przy głównej arterii tej dzielnicy, co znacznie zwiększa jego widoczność.

Mural przedstawia siedzącego lwa złożonego z kamiennych bloków, nawiązując do pomnika Westerplatte. Zwierzę sięga łapą po gałązkę oliwną, co ma symbolizować pokój i jest głównym przesłaniem całej kompozycji.

„Nigdy więcej wojny”, mural — najwyższa jakość

Mural „Nigdy więcej wojny” to z pewnością jedno z najważniejszych dokonań naszej firmy. Podczas kolejnych etapów tworzenia – od szkicu, aż po nanoszenie farby – dbaliśmy o to, aby każdy, najmniejszy nawet szczegół został dokładnie wyeksponowany. Właśnie to sprawia, że całość prezentuje się tak dobrze.

Przy muralu pracowała profesjonalna ekipa artystów z powołaniem, którzy zadbali, aby grafika „Nigdy więcej wojny” została na długo zapamiętana przez mieszkańców Gdańska.

Mural „Nigdy więcej wojny – Gdańsk

Mural „Nigdy więcej wojny” to hołd dla wszystkich obrońców Westerplatte. Z tego też powodu do zlecenia podeszliśmy w niezwykle poważny sposób i chcieliśmy zadbać o to, aby grafika odznaczała się najwyższym poziomem perfekcji.

Ponadto podczas samego malowania używaliśmy wyłącznie najwyższej jakości farb. Dzięki temu możemy mieć pewność, że mural jeszcze przez długi czas będzie upiększał oblicze Gdańska i zostanie zapamiętany przez mieszkańców tego miasta.

ss
Mural powstał na ścianie szczytowej 10 piętrowego falowca na ulicy Piastowskiej 90 w Gdańsku na dzielnicy Przymorze.

Przedstawia wielkiego lwa – symbol męstwa, odwagi i zwierzę kojarzone z Gdańskiem, który sięga łapą po gałązkę oliwną – symbol pokoju. Lew został zainspirowany formą pomnika Westerplatte. Namalowano go na wzór wielkiego posągu zbudowanego z kamiennych płyt, w które wkomponowano hasła oraz postacie z pomnika. Całość zwieńcza hasło podpisujące mural w prawym dolnym rogu kompozycji. Obraz powstał w hołdzie bohaterskiej obronie Westerplatte 1 września 1939.

Ściana nie powstała by bez pomocy sponsorów: Stowarzyszenie LWY PÓŁNOCY, CUBE rusztowania, FARBEX 24, ATLAS, PSM PRZYMORZE.

Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny
Nigdy Więcej Wojny