Twoja Niania

Przedszkole Niepubliczne Twoja Niania Tczew

Twoja Niania

Mural powstał na elewacji przedszkola niepublicznego w Tczewie.

Przedstawia wizerunek bajkowej postaci Marry Poppins, która za pomocą magicznego parasola zawitała do miasta. W tle widnieje panorama Tczewa z charakterystycznymi obiektami jak most, kościoły czy wiatrak. Paleta kolorów wynika z temperatury barwowej nieba i krajobrazu jaką nasiąka otoczenie podczas zachodzącego słońca. Barwy te mają napawać widza atmosferą ciepła, opieki i pogody ducha, czyli wartościami jakimi przedszkole obdarza uczęszczające do niego maluchy.

Czytaj więcej…

Mural Mary Poppins w Tczewie to nasza kolejna praca jako zespołu WAKEUPTIME, która już przy pierwszym spojrzeniu przenosi w bajkowy świat. Jak wskazuje pierwsze skojarzenie, mural wykonany został ku uciesze maluchów, jako że współpracowaliśmy z przedszkolem niepublicznym. Wykorzystane kolory oraz ogólna tematyka malunku wskazuje każdemu, że znalazł się w sąsiedztwie wyjątkowej placówki, w której baśń miesza się z rzeczywistością.

Mural, niepubliczne przedszkole Twoja Niania – Tczew

W centralnej części muralu w przedszkolu Twoja Niania znajduje się popularna postać Mary Poppins, która na swoim magicznym parasolu dostała się do miasta i wędruje po niebie. Ubrania Mary Poppins są niezwykle barwne, dlatego też jej postać jest doskonale widoczna. Wędruje ona na tle panoramy Tczewa, w której zawarliśmy charakterystyczne dla miasta obiekty, takie jak most, wiatrak, kościoły i inne budowle. Choć wykorzystana paleta kolorów może wydawać się dość niecodzienna, to doskonale odzwierciedla ona temperaturę barwową zachodzącego nieba. Na muralu Mary Poppins w Tczewie czas zatrzymał się w idealnym momencie, w którym na niebie widać już pierwsze gwiazdy, a nad dachami przelatuje bajkowa postać.

Mural, przedszkole Twoja Niania – baśń na miarę Tczewa

Budynek przedszkola dzięki wykonaniu muralu stał się trójwymiarowy, jako że przy prawdziwych oknach umieściliśmy imitację otwartych okiennic. Poza nimi i akcesoriami Mary Poppins praktycznie wszystkie elementy dzieła utrzymane są w odcieniach charakterystycznych dla zachodzącego słońca. Barwy te mają napawać spokojem i kojarzyć się z błogim odpoczynkiem w letni dzień. Przy podziwianiu muralu trudno pozbyć się wrażenia wszechogarniającego ciepła i pogodnej atmosfery, co jest celowym zabiegiem – to przecież bardzo ważne wartości, jakie są przekazywane maluchom codziennie uczęszczającym do tczewskiego przedszkola.

Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania
Twoja Niania