SP nr 4 Aleksandrów Łódzki

Szkoła Podstawowa nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim

SP nr 4 Aleksandrów Łódzki

Mural dla szkoły podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim to wyjątkowe dzieło, które podkreśla edukacyjny charakter placówki. Wykonany na dużej części ściany pozbawionej okien pozwolił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Celem wykonania muralu było wyróżnienie budynku na tle innych, a także zainteresowanie dzieci oraz rodziców odwiedzających SP nr 1. W Aleksandrowie Łódzkim mural ten stał się popularny wśród wielu osób, w tym również innych mieszkańców.

Projekt pozwolił nam na wykorzystanie w praktyce interesującego połączenia wyraźnych barw, nawiązujących do tematyki kosmosu.

Czytaj więcej…

Mural dla SP nr 1, Aleksandrów Łódzki – projekt i wykonanie autorstwa WAKEUPTIME

Mural dla szkoły podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim wykonany został bezpośrednio na ścianie elewacji budynku. Zgodnie z wymaganą tematyką nawiązuje do potęgi edukacji. Na pierwszym planie znajduje się chłopiec odwrócony tyłem, który ręką sięga po jedną z gwiazd. Na niebie widnieją również inne elementy, w tym planety, co ma symbolizować nieskończone możliwości nauki.

Do edukacyjnej tematyki muralu dla SP nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim nawiązaliśmy również poprzez umieszczenie na dole charakterystycznego atrybutu należącego do ucznia – plecaka, z którego rozpościera się kosmiczny krajobraz. Tuż obok widać rakietę gotową do startu, ustawioną na stosie kolorowych książek.

Dzięki zastosowaniu wymienionych elementów każda osoba podziwiająca mural dla szkoły podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim może bez problemu zrozumieć symbolikę dotyczącą spełniania dziecięcych marzeń. Dla uczniów oraz ich rodziców jest to również sygnał, że w placówce pociechy otrzymają odpowiednią wiedzę oraz narzędzia do osiągania celów w przyszłości.

SP nr 1, Aleksandrów Łódzki – mural o niebanalnej kolorystyce

Tym, co w pierwszej kolejności przyciąga uwagę do muralu, z pewnością może być jego kolorystyka. Szczególnie interesująco przedstawia się odwzorowanie gwiazdozbioru – głębia nieba, do której sięga chłopiec, uruchamia wyobraźnię. Obserwator bardzo szybko pojmuje, dlaczego dziecko chce dosięgnąć tak ogromnych możliwości symbolizowanych przez gwiazdy.

Mural wykonany na elewacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim.

Przedstawia chłopca, ucznia szkoły, który dzięki edukacji sięga do nieba po gwiazdę. Gest test ma symbolizować spełnianie dziecięcych marzeń.

SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki
SP nr 4 Aleksandrów Łódzki