Oliwski Park

Moderna

Oliwski Park

Park Oliwski imienia Adama Mickiewicza to zabytkowa przestrzeń znajdująca się w dzielnicy Oliwa w Gdańsku. Jego historia sięga aż XV wieku, kiedy powstał jako przyklasztorny ogród.

Dzisiaj możemy w nim podziwiać zarówno dzieła natury, jak i kultury – w tym Aleję Lipową, staw łabędzi czy Groty Szeptów. Odwiedzający zobaczą w nim również Palmiarnię, pomnik Adama Mickiewicza, ogród botaniczny oraz Pałac Opatów.

To wyjątkowe miejsce o szczególnej atmosferze, którą odzwierciedliliśmy w muralu nawiązującym do Parku Oliwskiego.

Czytaj więcej…

Mural – Oliwski Park i jego historia

Oliwa to wiekowa dzielnica Gdańska, której ogromną ozdobą jest Park Oliwski imienia Adama Mickiewicza pełen cennych zabytków oraz urokliwych cudów natury. To miejsce o bogatej historii, która rozciąga się na kilkaset lat.

Wszystko to, co najbardziej reprezentatywne dla opisywanej przestrzeni oraz oddające jej nietuzinkową atmosferę, odzwierciedla stworzony przez nas mural. Oliwski Park z jego charakterystyczną fauną i florą oraz ważnymi dla historii postaciami został przedstawiony w estetyce, która stanowi pomost między klasyką a nowoczesnością.

Wykorzystaliśmy technikę dającą efekt ryciny w połączeniu z barwami, które podkreślają podniosłość upamiętnianego miejsca i jego historii.

Oliwski Park – mural w hali garażowej Moderna Holding

Jednym z ważnych miejsc dla historii Gdańska jest właśnie Oliwski Park. Mural, który stworzyliśmy, to wyraz lokalnego patriotyzmu zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby oddać ducha tego wyjątkowego miejsca.

W projekcie pod patronatem dewelopera Moderna Holding skupiliśmy się na nieodłącznych elementach, które przez wieki tworzyły to miejsce – charakterystycznej faunie oraz florze – nie zapominając o ważnych postaciach z nim związanych. Zarówno na etapie projektu, jak i tworzenia muralu nawiązującego do Parku Oliwskiego przykładaliśmy szczególną uwagę do najmniejszych detali – tak, aby malunek mógł stanowić estetyczną ozdobę przez wiele lat.

Wykorzystując środek przekazu w postaci muralu, staramy się przekazać to co najcenniejsze dla danego miejsca, kultury czy historii.

Hala garażowa w prestiżowej inwestycji Trójmiejskiego developera Moderna Holding.

Murale nawiązują bezpośrednio do Parku Oliwskiego i jego historii. Przewijają się postacie związane z parkiem oraz występująca w nim fauna i flora.

Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park
Oliwski Park